התקנת אינטרקום לדירה – כך תעשו זאת נכון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
אינטרקום הוא התקן המאפשר תקשורת קולית מקומית בין דיירי הבית לבין האורחים שמבקשים להיכנס אליו. כיום האינטרקום נפוץ הרבה יותר מבעבר ונוכל למצוא אותו בכניסה לבתים פרטיים, בנייני דירות, בתי עסק ועוד. בעשרים השנים האחרונות האינטרקום עבר שכלולים רבים, והוא כבר לא אותו לוח ישן שהיה מלא בשמות משפחה שנרשמו בעט דהוי, אותו לוח שבגיל העשרה היינו מצלצלים דרכו לכל הדיירים ובורחים בצחוק מתגלגל... כיום ניתן למצוא מערכות אינטרקום משוכללות ביותר הכוללות קודן, מצלמה, חיישני קרבה ועוד. כיום נעסוק במערכת אינטרקום לדירה. נבחן את סוגי המערכות שתוכלו להתקין בבניין משותף, נוסיף טיפים לבחירת אנשי מקצוע ונדון בשיקולים נוספים להתקנת אינטרקום לדירה על הצד הטוב ביותר.
התקנת מצלמות אבטחה בבית משותף

תוכן עניינים

השאירו פרטים כאן וקבלו ייעוץ חינם

סוגי מערכות אינטרקום לדירה

קיימות שלוש מערכות אינטרקום לבניין משותף הקשורות באופן ישיר לאינטרקום בדירה שלכם:

 1. מערכת אנלוגית – מערכת אנלוגית היא מערכת ישנה שבה לכל שפופרת דיבור צריכים להתחבר חמישה גידים (כבלים), ארבעה גידים משותפים לכל הבניין, וגיד נוסף לכל דירה. החסרון העיקרי במערכת הזו היא הסרבול בהתקנה עקב ריבוי הכבלים. ברגע שכבל אחד נקרע הטכנאי יצטרך לעבור כבל אחר כבל כדי למצוא את הבעיה. היתרון במערכת הזו הוא המחיר הזול יחסית, אמנם כאמור במידה של תקלה לטכנאי יקח זמן רב לפענח את התקלה, מה שיגרור תשלום כספי רב.

 1. מערכת דיגיטלית – מערכת עכשווית הכוללת שני גידים בלבד. בכל קומה קיים מפענח קומתי המצביע באופן נקודתי על תקלה במידה והיא מתרחשת. מדובר בהתקנה קלה ופשוטה המאפשרת פתרון קצר וחסכוני במקרה של תקלות.

 1. מערכת אלחוטית – מערכת אינטרקום אלחוטית לדירה שפועלת בטכנולוגיה אלחוטית נחשבת לצעקה האחרונה בתחום האינטרקומים. מערכת זו מבוססת על חיבור אינטרנטי ומתופעלת באמצעות אפליקציה ייעודית אצל הצרכן, כך שתוכלו לפתוח את הכניסה לדירה שלכם מכל מקום ובכל זמן דרך הפלאפון. 

כיצד בוחרים מערכת אינטרקום לדירה?

מאחר ואתם גרים בבניין משותף וההחלטה על התקנת אינטרקום לדירה ולבניין היא קולקטיבית, חשוב שתיקחו זאת בחשבון: רגע לפני שאתם מסתכלים על האינטרקום כיחידה נפרדת לדירה שלכם, רצוי להביט ממבט-על על המערכת הכללית שתותקן בבניין שלכם. 

 1. ריכוז צרכי דיירי הבניין – לפני שאתם מחליטים ללכת על המערכת הזולה או היקרה ביותר, כנסו ישיבת דיירים בבניין והבינו מהם הצרכים הבסיסיים של הדיירים בנוגע למערכת האינטרקום. מבוגרים וקשישים עלולים לגלות קושי עם מערכת אינטרקום לדירה מהסוג החדיש ביותר הכוללת מסך או קודן. מנגד, אם אתם גרים בבניין עם דיירים מסורתיים שומרי שבת, תרצו גם אפשרות מכנית לפתיחת הדלת. 
 2. תכנון תקציבי – הכינו תוכנית תקציבית והבינו מהו התקציב המשוער שדיירי הבניין יהיו מעוניינים להשקיע במערכת האינטרקום. מערכת פשוטה עם שפופרת תעלה משמעותית פחות ממערכת אלחוטית הנפתחת באמצעות אפליקציה. 

 1. אפשרות שדרוג – במידה ותחליטו לבחור במערכת דיגיטלית, ובו בזמן ישנם בעלי דירות שרוצים מערכת אינטרקום לדירה עם אפשרות תפעול דרך אפליקציה, הם יוכלו להתקין מתאם חיצוני לאפליקצייה בעלות של כמה מאות שקלים. נושא זה כאמור מתקשר לצרכי הדיירים ופונה לאלו המחפשים שדרוג אפשרי במידת הצורך. 

מתי כדאי להתקין אינטרקום לדירה?

האינטרקום היא מערכת השומרת על ביטחון הבניין ודייריו. אינטרקום לדירה היא בעצם שכבת הגנה נוספת המאפשרת לכם להחליט באופן פרטני מי נכנס לדירה שלכם. כמו כן, מערכת אינטרקום לדירה היא בעלת שליטה אינדיבידואלית לפי הצרכים והנוחות שלכם. אז מהן מערכות האינטרקום השונות לדירה ובאילו מקרים כדאי לבחור בהן?

 1. בחירה במערכת אנלוגית – במידה והבניין שלכם מאוכלס ברובו על ידי בני גיל הזהב או ילדים קטנים, בחירה במערכת אנלוגית תהיה הטובה ביותר. קשישים וילדים עלולים להסתבך עם מערכות משוכללות, כך שהמערכת האנלוגית הישנה תעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר.

 1. בחירה במערכת דיגיטלית – אם אתם רוצים לבצע השקעה כספית טובה וממוקדת תוך כדי הבטחת יציבות לאורך זמן, בחרו במערכת דיגיטלית. מערכת דיגיטלית אמנם יקרה יותר ממערכת אנלוגית אך היא יציבה הרבה יותר. מערכת דיגיטלית תכלול פאנל חיצוני עם קודן, מצלמה ושפופרת דיבור. מערכת זו היא הנפוצה יותר בשוק והיא מתאימה לרוב קבוצות האוכלוסייה. אומרים שתמונה שווה אלף מילים, ואכן, האפשרות לראות את האורחים שרוצים להכנס לדירה שלכם היא בעלת משמעות רבה. 

 1. בחירה במערכת אלחוטית – בחירה במערכת זו תגרור איתה הוצאה כספית רבה. מדובר במערכת משוכללת שאמנם יקרה, אך בעלת נוחות יוצאת דופן. אם אתם מחפשים נוחות ואפשרות לפתוח את דלת הדירה שלכם באמצעות אפליקציה בלי לקום מהספה, או שאתם נמצאים במקום העבודה ואתם צריכים לפתוח את הדלת עבור הילד שלכם מרחוק, מערכת אלחוטית היא הפתרון בשבילכם. 

טיפים לבחירת איש מקצוע

אז רגע לפני שאתם רוכשים מערכת אינטרקום לדירה, ניתן לכם כמה טיפים לבחירת איש מקצוע כדי שהעבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר:

 1. התקנה על תשתית קיימת – במקרים מסוימים קיים הסיכוי שהבניין שלכם כבר בעל תשתית ייעודית להתקנת מערכת אינטרקום. בדקו בעזרת הטכנאי האם יש לכם תשתית בבניין, מאחר והתקנת מערכת אינטרקום עם תשתית קיימת זולה משמעותית מהתקנה ללא תשתית.

 1. נוכחות דיירים בהתקנה – בהתקנה של מערכת אינטרקום בבניין דירות, צריכה להתבצע התקנת יחידת תקשורת בכל אחת מהדירות, ודאו כי בכל דירה נמצא דייר בשעות ההתקנה.

 1. הדרכה – בעת התקנת מערכת האינטרקום לדירה שלכם, הטכנאי יבצע הדרכה קצרה לגבי תפעול ושימוש במערכת. ודאו כי אחד מדיירי הבית נוכח גם במהלך ההדרכה. 

 1. המלצות מקדימות – ודאו כי אתם עובדים עם טכנאי בעל המלצות ובעל ניסיון והסמכה לביצוע העבודה. כמו כן, בקשו תעודת אחריות בסיום העבודה למקרה של תקלות עתידיות. 

מתלבטים? מומחי סייפטי ישמחו לתרום לכם מהידע והניסיון שלהם עד לביצוע ההחלטה. בהצלחה רבה!

שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאחורי אתר safety

אתר safety משתף פעולה עם מותגים וחברות בתחום אבטחת הבית על מנת לתת לכם את כל המידע הנחוץ לאבטחת הבית.

כתבות אחרונות

קבלו הצעת מחיר להתקנת מערכת אבטחה ביתית

צריכים עזרה לבחור?

קבלו הצעת מחיר מותאמת אישית לצרכים שלכם

הביטחון שלכם חשוב לנו

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם למערכת אבטחה לבית

מלאו את השאלון החכם שלנו וקבלו הצעת מחיר מדויקת לצרכים שלכם.

מצלמות אבטחה לעסק? לחץ כאן

צריכים עזרה? לחצו כאן