התקנת מצלמות אבטחה לבניין מגורים – מה כדאי שתדעו?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
לא תצטרכו לצפות בכל שבוע ב"אולפן שישי" או לצפות בשידורים חוזרים של "כלבוטק" כדי לקבל מידע על רמת ערמומיותם של גנבים וונדליסטים במדינת ישראל - מספיק לשמוע את הסטטיסטיקות העגומות. אנחנו רוכשים דלתות חזקות ועמידות, יש לנו אזעקה מחרישת אוזניים לרכב ואנחנו כבר נואשים מכל הניוזלטרים של פוליסות הביטוח שרכשנו במרוצת השנים. גם אם אתם גרים בבניין בן 8 קומות, אתם עדיין טרף פוטנציאלי לפורצים ומפגעים, וגם אם התמזל מזלכם לגור בשכונה שקטה ללא חשש מוונדליסטים, יש צרות אחרות שכרוכות במגורים בבניין - בין אם אלו חששות אבטחה מצד השכנים או האשמות בטפטוף של שקית הזבל על ידי השכנה ממול. רוצים לשמור על שקט ולחזק את תחושת הביטחון שלכם? זה הזמן לכם לרכז את כל דיירי הבניין ולדון בהתקנת מצלמות אבטחה לבניין המגורים שלכם. התקנת מצלמות אבטחה לבניין מגורים תעזור לכם להתגונן מכל הרעות שדיברנו עליהן, ותעניק לכם שקט נפשי משמעותי.
התקנת מצלמות אבטחה בבית משותף

תוכן עניינים

השאירו פרטים כאן וקבלו ייעוץ חינם

צרכי האבטחה של בניין מגורים משותף

אם אתם עדיין סקפטים לגבי התקנת מצלמות אבטחה בבניין מגורים, בואו נדבר על תועלת מערכות האבטחה בבניין מגורים משותף לעומת בתים פרטיים (שכמעט תמיד יהיו מרושתים במצלמות אבטחה):

  1. בקרה וניטור אנשים חיצוניים בשטחים ציבוריים – אם נכחתם בישיבת הדיירים האחרונה ככל הנראה כבר הכרתם את רוב דיירי הבניין. מצלמות אבטחה בבניין מגורים תאפשר לכם לנטר את הכניסה והיציאה מהבניין ולעקוב אחרי אנשים חיצוניים שלא גרים בבניין: מנקים, אנשי תחזוקה, אורחים לא רצויים בלובי ועוד.
  2. שמירה על הניקיון – ברגע שניצבות מצלמות אבטחה בבניין המגורים, כל דיירי הבניין ישתדלו לשמור על ניקיון מקסימלי בידיעה שהם מצולמים באופן קבוע. 
  3. חללים משותפים – בבניין מגורים משותף קיימים מגוון חללים משותפים כמו לובי, מעלית, מחסנים ועוד. התקנת מצלמות אבטחה בבניין מגורים תאפשר לכם לנטר ולצלם את האזורים הללו באופן קבוע ולשמור עליהם. 
  4. הוכחות ממשיות – שכנים כבר לא יוכלו להטיח בפניכם האשמות שווא על כך שהילד שלכם שבר את המראה בכניסה ללובי או שהכלב שלכם הטיל את צרכיו בחדר המדרגות… התקנת מצלמות אבטחה בבניין מגורים תאפשר לכם לאסוף הוכחות ממשיות בנוגע לכל הנעשה בבניין ולהגן על חפותכם במידת הצורך. 

סוגי מערכות מצלמות אבטחה

כדי שתוכלו לחזור הביתה מהר בסוף ישיבת הדיירים ולחסוך זמן, נסקור כעת את סוגי מערכות מצלמות האבטחה שניתן להתקין בבניין מגורים:

  1. מערכת קווית – מערכת מצלמות אבטחה קווית לבניין מגורים מסתמכת על פריסת חוטים כדי להתחבר לחשמל ולאינטרנט של הבניין. התקנת מערכת זו עלולה להיות קשה ומסורבלת עקב העברת החוטים בכל רחבי הבניין שלעיתים עלולה להצריך גם שבירת קירות וקידוחים. מומלצת לבניינים שנמצאים בתהליך בנייה או שיפוץ.
  2. מערכת אלחוטית היברידית – מערכת זו מתחברת לאינטרנט האלחוטי של הבניין אך עדיין מצריכה כבל חשמל. התקנת מערכת זו פשוטה יותר מהמערכת הקווית מכיוון שהמצלמות יכולות להיות פרוסות ברחבי הבניין ללא צורך בחיבור חוטי. 
  3. מערכת ללא חוטים – מערכת זו כלל לא מצריכה חוטים והיא עובדת על סוללות. מערכת זו פופולרית למדי מכיוון שהיא אינה מצריכה זמן עבודה שעלול לכלול קידוחים ושבירת קירות – אך היא מומלצת רק לבניינים בעלי גישה לחיבור אלחוטי חזק ומהיר.

מיטיבי הלכת יוכלו לשדרג את מערכת המצלמות שלהם על ידי הוספת פיצ'רים נוספים כמו הקלטת סאונד. פי'צרים אלו ייקרו את מחיר ההתקנה ועל כן יש לשקול אותם ביחד עם כל דיירי הבניין. 

טיפים חשובים להתקנת מצלמות אבטחה בבניין מגורים

לפני שתחליטו סופית לגבי התקנת מצלמות אבטחה לבניין המגורים שלכם, ניתן לכם מספר טיפים חשובים לגבי התקנת מערכת, בחירת מערכת ובחירת איש מקצוע מתאים.

  1. התקנה ותכנון – פרסו את המצלמות בחללים המשותפים כך שיקלטו כמה שיותר. מקמו את המצלמות בכניסה לבניין, בכניסה למעלית, בחניון, בגינות מסביב לבניין ובכל חלל משותף שאתם רוצים לנטר באופן קבוע.
  2. בחירת מערכת נכונה – בזמן התייעצות עם איש מקצוע, בחנו את מורכבות העבודה בבניין שלכם והבינו איזו מערכת כדאי לכם לבחור. אם התקנת מצלמות האבטחה בבניין המגורים שלכם אינה מסורבלת ויחסית קלה לביצוע, תוכלו לבחור במערכת קווית. במידה והבניין שלכם רב קומות והעבודה בו עלולה להיות קשה ומסורבלת, אולי כדאי לכם לשקול מערכת ללא חוטים שעובדת על סוללות. 
  3. בחירת איש מקצוע – רבים סבורים כי התקנת מצלמות אבטחה לבניין מגורים היא פעולה פשוטה ושכל אחד יכול לבצע אותה בקלות רבה, אך זה ממש לא המצב. מרבית המצלמות לא קלות להתקנה עצמאית ודורשות תכנון והבנה נרחבת בתחום. אתם יכולים להרכיב את המצלמות בשיטת "עשה זאת בעצמך", אבל אנחנו ממליצים להתייעץ עם איש מקצוע שמבין בתחום ובעל הכשרה מתאימה לכך. איש מקצוע יעזור לכם בתכנון ההתקנה כך שתקבלו את התוצאה הטובה ביותר.

אז איך מחליטים על סוגיית התקנת מצלמות אבטחה לבניין המגורים שלכם? אוספים את כל דיירי הבניין ומחליטים בצורה דמוקרטית. הציגו להם את ממצאי המאמר שקראתם ובחרו את המערכת שתפורה למידותיכם. אחרי הכל, מדובר כאן בחללים המשותפים לכם וכדאי שתשמרו על ביטחונם ונקיונם. בנוסף לכך, חשוב לזכור שהתקנת מצלמות אבטחה בבניין מגורים מעלה את ערך הדירות של הבניין שלכם וגורמת לבניין להראות מטופח ומשודרג.

בהצלחה!

שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאחורי אתר safety

אתר safety משתף פעולה עם מותגים וחברות בתחום אבטחת הבית על מנת לתת לכם את כל המידע הנחוץ לאבטחת הבית.

כתבות אחרונות

קבלו הצעת מחיר להתקנת מערכת אבטחה ביתית

צריכים עזרה לבחור?

קבלו הצעת מחיר מותאמת אישית לצרכים שלכם

הביטחון שלכם חשוב לנו

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם למערכת אבטחה לבית

הביטחון שלכם חשוב לנו ❤

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם למצלמות אבטחה לבית

מלאו את השאלון החכם שלנו וקבלו הצעת מחיר מדויקת לצרכים שלכם.

מצלמות אבטחה לעסק? לחץ כאן

צריכים עזרה? לחצו כאן