4 טיפים להתקנת אזעקה לבית פרטי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
אין כמו בבית. שם אנחנו מרגישים מוגנים ובטוחים, במבצר הפרטי שלנו - ואם אתם מתגוררים בבית בפרטי אז בכלל יש לכם שקט ורוגע מכל ההמולה שבחוץ. כדי שהשקט ימשיך לשרור ותוכלו לחזור הביתה אחרי יום מפרך ולנשום לרווחה, כדאי לשקול התקנת אזעקה לבית פרטי. מערכת אזעקה תעניק תתריע לכם במידה ומפגעים ירצו לפרוץ אליכם לבית, וברוב המקרים היא תרתיע אותם הרבה לפני שיחליטו לפרוץ אליכם הביתה. אבל קודם כל, מה ההבדל בין התקנת אזעקה לבית פרטי לבין התקנת אזעקה לבניין דירות? אילו מערכות אזעקה קיימות? אנחנו כאן כדי להסביר.
התקנת אזעקה למחסן

תוכן עניינים

השאירו פרטים כאן וקבלו ייעוץ חינם

אזעקה בבית פרטי מול אזעקה בבניין דירות

מלבד זה שאתם לא גרים עם עוד 40 משפחות בבניין משותף, ישנם עוד מספר משתנים המבדילים בין התקנת אזעקה לבית פרטי לבין התקנת אזעקה בבניין דירות:

 1. ההחלטה אינה משותפת – אתם המשפחה היחידה שגרה במבנה ולכן ההחלטה על סוג האזעקה והרחבותיה היא שלכם בלבד. מצד אחד לא תצטרכו להתחשב בדעות מרובות של דיירים, אך מצד שני משקל ההחלטה היא על הכתפיים שלכם בלבד ואתם תישאו בכל תוצאה.

 1. שטח חיצוני – שטח הבית הפרטי כולל בנוסף למרחב הפנימי גם את החנייה, גינה, אזור הבריכה (מקנאים בכם מאוד 😁) וכו'. התקנת אזעקה לבית פרטי צריכה לכלול גם את האזורים האלו משום שהם אינם משותפים לעוד דיירים, הם בבעלותכם בלבד והם עלולים להיות טרף קל עבור מפגעים ופורצים.

 1. הגנת חדירה דרך החלונות – אם אתם גרים בבניין בקומה השמינית, ככל הנראה פורץ לא ינסה לחדור אליכם הביתה דרך החלון (אלא אם כן הוא פורץ שאפתני ביותר, או אח של ספיידרמן). בבית פרטי פורצים ומפגעים יכולים לחדור דרך חלונות ולכן חשוב להגן עליהם. 

סוגי מערכות אזעקה

נבחין בין שלושה סוגים של מערכות אזעקה שונות שניתן להתקין:

 1. מערכת אזעקה קווית – מערכת אזעקה מבוססת על העברת חוטי תקשורת דרך חוטי הבית וחיבור כל המרכיבים השונים. מערכת אזעקה זו זולה ביחס למערכות אחרות אך התקנתה עלולה להיות מסורבלת וארוכה. בנוסף, היא מחייבת תשתית לשם ההתקנה, וזו עשויה להיות יקרה מאוד אם אין לכם כבר תשתית מובנית בבית.

 1. מערכת אזעקה אלחוטית – מערכת אזעקה קלה להתקנה שאינה דורשת העברת חוטים כלל. התקנתה אמנם קלה בהשוואה להתקנת מערכת אזעקה קווית אך היא נחשבת ליקרה יותר, ותצטרכו להחליף סוללות אחת לשנתיים בערך.

 1. מערכת אזעקה היברידית – מערכת אזעקה המשלבת בין השתיים הקודמות – פועלת גם על בסיס קווים פיזיים וגם על בסיס חיבור אלחוטי. מתקינים אותה בדרך כלל כאשר קיימת תשתית חלקית בבית, אך היא פתרון מוצלח גם למגוון בתים פרטיים נוספים.

כיצד מותקנת מערכת האזעקה?

בין אם תחליטו על מערכת אזעקה קווית או אלחוטית, קיימים ארבעה שלבים הכרחיים בהתקנת אזעקה לבית פרטי:

 1. בחירת מיקום – השלב הראשון הוא תכנון מקדים המתבצע יחד עם המתקין ובו נקבע מיקומם של כלל רכיבי המערכת. יחד תחליטו על מיקום הגלאים, הצופרים ויחידת הבקרה המרכזית.

 1. פריסת חוטים – במידה ובחרתם להתקין מערכת אזעקה קווית יצטרך המתקין לפרוס את החוטים בשטח הבית ולחבר בין כל הרכיבים. במידה ובחרתם מערכת אזעקה אלחוטית אתם פטורים מכך. 
 2. הגדרה ותכנות – בשלב זה תקבעו מהם מספרי הטלפון שיקבלו התרעה במידה של פריצה. בחרו את מספרי הטלפון של בני המשפחה ושל אנשים זמינים שיכולים להגיע במהרה במקרה חירום.
 3. שימוש במוקד – שימוש במוקד מחייב בדרך כלל עסקים או דירות בעלי ביטוח ספציפי. תמורת דמי מנוי חודשי תוכלו לרכוש את שירותיו של מוקד שישלח סייר במקרה של פריצה. 

כיצד ההבדלים משפיעים על התקנת אזעקה לבית פרטי?

כעת נבין כיצד ההבדלים בין התקנת אזעקה לבית פרטי לבין התקנת אזעקה בבניין דירות משפיעים על ההחלטה, המחיר ואופן ההתקנה:

תשתית – כפי שנאמר לעיל, כדי להתקין מערכת אזעקה קווית תצטרכו תשתית קיימת בבית. הכנת תשתית בבניין דירות היא פעולה מורכבת, יקרה וארוכה. בדרך כלל בניינים חסרי תשתית יעדיפו להתקין מערכת אזעקה אלחוטית. לעומת זאת התקנת תשתית בבית פרטי פשוטה יותר בהשוואה להכנת תשתית בבניין דירות. כמו כן, אם אתם עוברים לבית פרטי והוא עדיין נמצא בשלבי בנייה ותכנון, תוכלו לבקש מהקבלן להכין תשתית למערכת אזעקה קווית. מומלץ!

שטח חיצוני – במידה ותרצו למגן את כל שטח הבית כולל הגינה, החניה או הבריכה תצטרכו לרכוש גלאי אזעקה חיצוניים. המיגון החיצוני יכול לכלול גלאי נפח חיצוני, גלאי וילון חיצוני, צופר חיצוני ועוד. 

מתגים מגנטים – המתג המגנטי מורכב משתי יחידות המותקנות על דלת או חלון. ברגע שהחלון או הדלת נפתחים, הכוח המגנטי בהם קטן ומופעלת האזעקה. במידה ובבית הפרטי שלכם קיימת דלת כניסה מיוחדת ומעוצבת, מומלץ להתקין מתגים מגנטים נסתרים/שקועים שיגנו על עיצוב הדלת מפני פגיעות. 

התראה מרחוק – בבית פרטי ככל הנראה לא יגורו שכנים צמוד אליכם דלת אל דלת. במקרים בהם תיעדרו מהבית לזמן ממושך, תרצו לקבל התראה ישירות לטלפון בהיעדר שכנים נאמנים שיתריעו לכם על כך. לכן, בשונה מבנייני דירות, התראה מרחוק היא ממש בגדר חובה. 

4 טיפים מנצחים

חשוב לנו שתתקינו מערכת אזעקה לבית פרטי שתעלה על ציפיותיכם ותשמור על ביתכם מכל משמר. ארבעה טיפים להתקנת אזעקה לבית פרטי:

 1. התקינו גלאים חיצוניים – אנחנו ממליצים לא לוותר ולהתקין גלאי אזעקה חיצוניים על מנת להגן על השטח המקיף של הבית שיכול לכלול גינה, חנייה, בריכה ועוד.
 2. מיקום צופרים נכון – מקמו את הצופרים הפנימיים והחיצוניים במקומות גבוהים וגלויים לעין. צופר הנמצא במקום גבוה וגלוי לעין ירתיע את הפורצים ויקשה עליהם להשחית אותו.
 3. החזיקו בסוללת גיבוי למערכת האזעקה – במידה ונוצרת הפסקת חשמל יזומה או פתאומית, סוללת הגיבוי תאפשר למערכת האזעקה להמשיך לעבוד. 
 4. שליטה מרחוק – עם התפתחות הטכנולוגיה קיימות מערכות אזעקה שתוכלו לשלוט עליהן מרחוק ואף לקבל התראה ישירות אל הפלאפון. שליטה במערכת האזעקה מרחוק מחייבת הוספת כרטיס רשת לרכזת מערכת האזעקה. כך תוכלו להיות בטוחים שגם אם אתם במרחק רב מהבית ועזבתם אותו לזמן ממושך, תוכלו לקבל התראות ולשלוט על כל המתרחש ישירות מהסמארטפון.

מעוניינים להתקין אזעקה לבית הפרטי? לא בטוחים אם לבחור אזעקה קווית או אלחוטית? המומחים שלנו ב-סייפטי ישמחו לייעץ לכם עד שתמצאו את הפתרון המושלם!

שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאחורי אתר safety

אתר safety משתף פעולה עם מותגים וחברות בתחום אבטחת הבית על מנת לתת לכם את כל המידע הנחוץ לאבטחת הבית.

כתבות אחרונות

קבלו הצעת מחיר להתקנת מערכת אבטחה ביתית

צריכים עזרה לבחור?

קבלו הצעת מחיר מותאמת אישית לצרכים שלכם

הביטחון שלכם חשוב לנו

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם למערכת אבטחה לבית

מלאו את השאלון החכם שלנו וקבלו הצעת מחיר מדויקת לצרכים שלכם.

מצלמות אבטחה לעסק? לחץ כאן

צריכים עזרה? לחצו כאן