מה עדיף: מצלמה נסתרת או גלויה?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
"תמונה שווה אלף מילים"? בהחלט! זה, לצד סרטי ג'יימס בונד והרצון להשיג ביטחון מקסימלי בבית, גרמו למצלמה הנסתרת להפוך לאביזר אהוד שנפוץ במאות אלפי בתים בארץ. במאה ה-21 כמעט הכל מתועד ומצולם. אם אתם הולכים ברחוב או נכנסים לפיצוציה לקנות בקבוק מים, דאגו להתלבש בהתאם ולחייך חיוך לבן וצחור כי אתם כנראה מצולמים בזמן אמת...
מצלמה נסתרת

תוכן עניינים

השאירו פרטים כאן וקבלו ייעוץ חינם

מעבר למצלמות הנראות לעין קיימות מגוון רחב של מצלמות נסתרות המצלמות אותנו כאשר אנחנו כלל לא מודעים לכך. אם בעבר מצלמה נסתרת הייתה נחלתו של ג'יימס בונד או טום קרוז בסרטי משימה בלתי אפשרית, כיום כל אחד מאיתנו יכול לקנות מצלמה נסתרת בחנות ללא האישור של ארגון ביון מסווג. מתי כדאי להשתמש במצלמה נסתרת? האם עדיף להתקין מצלמה גלויה? אנחנו כאן כדי לענות לכם על השאלות.

סוגי מצלמות

כפי שניתן להבין מהכותרת, כיום נדון בשני סוגי מצלמות אבטחה:

  1. מצלמה גלויה – מצלמת האבטחה שנראית בסופר/במכולת/בעבודה/כמעט בכל מקום אפשרי. המצלמות הללו מגיעות בצורות שונות כאשר הנפוצות ביותר הן מצלמות הכיפה ומצלמות הגוף. הפרמטרים העיקריים שיעזרו לנו לבחור בין הסוגים השונים של מצלמות גלויות הם האסתטיקה ויכולת השינוי. כלומר, האם נרצה מצלמה המתמזגת יפה בנוף או אחת שתבלוט ותרתיע את מי ששוקל לפרוץ למקום? לצד זאת, מצלמת עם יכולת שינוי היא מצלמה שמאפשרת החלפת עדשות למצלמה כדי לענות על צרכי צילום שונים. עניין אחרון שחשוב לשקול לפני בחירת מצלמה גלויה הוא איכות הצילום עצמו – עד כמה התמונה חדה ואיכותית. 
  2. מצלמה נסתרת – לא נגיד לכם איך היא נראית – הרי היא מצלמה נסתרת אחרי הכל… למעשה, מצלמה נסתרת יכולה להגיע בכל מיני צורות וגדלים בהתאם לרצון וצרכי הלקוח. המצלמה הנסתרת מוסלקת בחוכמה כדי להתמזג עם הנוף ולא לעורר תשומת לב. אנחנו רוצים לתת תחושה כאילו המקום לא מצולם אך בפועל הוא כן מצולם.

מתי נרצה להשתמש במצלמה נסתרת?

קיימים שימושים רבים ומגוונים למצלמה נסתרת. בין השימושים הנפוצים ביותר נמצאים:

  1. ניטור מקום העבודה – אתם בעלי עסק רחב ידיים עם תחלופת עבודים תכופה? ככל הנראה תרצו לנטר את סביבת העסק ולראות שהעובדים הוותיקים והחדשים לא פוגעים ברכוש או גונבים ציוד. מצלמה נסתרת שאינה גלויה לעין תאפשר לעובדים להתנהג בטבעיות, וכך תוכלו לראות האם הם באמת עובדים נאמנים כפי שהם מעידים על עצמם.
  2. מעקב אחר מטפלים – יצאתם מהבית ושכרתם את שירותה של בייביסיטר? יש לכם קרוב משפחה מבוגר שחי עם מטפלת? בעזרת מצלמה נסתרת תוכלו לצפות במטפלת או הבייביסטר ולוודא כי הם עושים את עבודתם כשורה. 
  3. ניטור אזור חיצוני לבית – חוששים שמישהו גונב לכם מהחצר? שמעתם רחשים בחנייה? תוכלו להציב מצלמה נסתרת בכל אחד מהאזורים הללו כדי לדעת מה מתרחש שם בשעות הלילה או בזמנים בהם אתם לא נמצאים בבית. 

אז מה עדיף?

כדי לענות על השאלה הזו תצטרכו לשאול את עצמם מה חשובה לכם יותר, ההרתעה או ההתראה. מצלמה גלויה לעין תרתיע את העוברים ושבים במידה וירצו לחבל או לגנוב רכוש. תוכלו לחזק את ההרתעה על ידי הצבת שלט המעיד כי המקום מצולם 24 שעות ביממה. החיסרון היחיד הוא שהם יהיו מודעים לקיומה של המצלמה הגלויה ויוכלו להערים עליה באמצעות השחתת המצלמה או חבישת מסכה או כובע על הפנים. יש כאלו שגם מצלמת אבטחה לא יכולה להרתיע אותם. מנגד, מצלמה נסתרת אינה גלויה לעין ומוסלקת היטב בחלל, ולכן תוכל להתריע לכם על פעולות חשודות וחריגות מבלי שהמצולמים יבחינו בכך ובלי שהם ינסו לחבל בה. היעדר המראה של מצלמת אבטחה גורם לעוברים ולשבים להתנהג בטבעיות ללא חשש כי הם מצולמים, עובדה שיכולה להוביל לשתי אפשרויות: האפשרות הראשונה והמועדפת היא שתגלו שהעוברים והשבים הם אנשים אמינים שימשיכו לעשות את עבודתם כשורה, ואתם יכולים לנשום לרווחה בידיעה כי העובדים שלכם הם בעלי נאמנות גבוהה במיוחד. האפשרות השנייה היא שתגלו כי העובדים שלכם הם לא העובדים הנאמנים ביותר, ולכן תרצו לנקוט בצעדים שונים כדי למזער נזקים ולהדיח אנשי צוות בעייתיים ממקום העבודה. 

גם האתסטיקה משחקת תפקיד בבחירת המצלמה, אך הוא הרבה פחות משמעותי. אם אתם רוצים לתת לחלל שלכם תחושה נקייה ללא עצמים בולטים בתקרה, בחרו במצלמות נסתרות ומוסלקות. כך תוכלו לשמור על אסתטיקה גבוהה באמצעות חלל נקי ואחיד. חשוב לציין שבראש סדר העדיפויות בסוגיית בחירת סוג המצלמה נמצאת שאלת ההרתעה מול ההתראה. כמו כן, תוכלו לשלב את שתי הגישות ולהתקין מצלמות אבטחה גלויות שמחוזקות על ידי התקנת מצלמות אבטחה נסתרות באזורים מתים שהמצלמות הגלויות לא מגיעות אליהם. בחירה במצלמה נסתרת גם יכולה להיות מעולה ואפקטיבית במידה ובמקום בו תרצו להציב אותה לא קיימת האפשרות להקים תשתית חוטית. 

רוצים להתקין מצלמה נסתרת בעסק? לא יודעים האם לבחור במצלמה נסתרת או גלויה? אנחנו ב-Safety נשמח לעזור לכם. המומחים שלנו יוכלו לעזור לכם להתאים את סוג המצלמה בהתאם לצרכים שלכם כדי שהעסק או הבית שלכם יהיה מוגן ומאובטח.

שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאחורי אתר safety

אתר safety משתף פעולה עם מותגים וחברות בתחום אבטחת הבית על מנת לתת לכם את כל המידע הנחוץ לאבטחת הבית.

כתבות אחרונות

קבלו הצעת מחיר להתקנת מערכת אבטחה ביתית

צריכים עזרה לבחור?

קבלו הצעת מחיר מותאמת אישית לצרכים שלכם

הביטחון שלכם חשוב לנו

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם למערכת אבטחה לבית

הביטחון שלכם חשוב לנו ❤

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם למצלמות אבטחה לבית

מלאו את השאלון החכם שלנו וקבלו הצעת מחיר מדויקת לצרכים שלכם.

מצלמות אבטחה לעסק? לחץ כאן

צריכים עזרה? לחצו כאן