מצלמות אבטחה להתקנה עצמית – האם זה כדאי?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
מדי יום ביומו אנחנו לומדים שיעור נוסף על חשיבות הביטחון האישי שלנו במדינת ישראל. מספיק לחזור מהעבודה ולצפות ב"אולפן שישי" כדי לראות פורצים זדוניים המטילים את זממם בבתי עסק ובתים פרטיים. אחת הדרכים העיקריות להרתעה והתראה היא התקנת מצלמות אבטחה בנכס שבבעלותנו. מצלמות אבטחה יכולות להקליט ולשדר לנו בזמן אמת את כל המתרחש בסביבה; בין אם אתם רוצים לצפות בעסק שלכם בשעות הלילה או במטפלת ששומרת על התינוק שלכם כשאתם לא בבית. לרוב נמליץ לכם לדאוג שאת פעולת התקנת המצלמות יבצע טכנאי מוסמך בעל ניסיון בתחום, מאחר ומדובר בהליך טכני המצריך ידע קודם ותכנון מעמיק. אולם, אם אתם יודעים להחזיק מקדחה ויש לכם ארגז כלים שלא יבייש טכנאי מקצועי, ייתכן ותוכלו להתקין את מצלמות האבטחה באופן עצמאי! אז אם אתם חושבים על רכישת מצלמות אבטחה להתקנה עצמית, נסקור כעת את הדברים החשובים שתצטרכו לקחת בחשבון.
מצלמה נסתרת

תוכן עניינים

השאירו פרטים כאן וקבלו ייעוץ חינם

תכנון והיערכות

לפני שתצאו למבצע ההתקנה העצמית עליכם להתכונן בהתאם:

 1. רכיבים חיוניים – התקנה עצמית של מצלמות אבטחה דורשת מכם להצטייד בציוד בהתאם. הציוד הנדרש הוא: מצלמות אבטחה, מקליט וידיאו דיגיטלי (DVR), מקור מתח, כבלים ומסך שיציג את המידע המצולם.
 2. סוג מצלמות – מצלמות אבטחה להתקנה עצמית יכולות להגיע בכל מיני צורות וגדלים. שלושת האפשרויות הנפוצות ביותר הן מצלמות כיפה, מצלמות צינור ומצלמות גוף. אם אתם רוצים לצלם מקומות חשוכים עם תאורה מצומצמת השתמשו במצלמות אינפרא אדום. אם אתם מעוניינים בהרתעה מירבית תוכלו לרכוש בנוסף למצלמות הסטנדרטיות גם מצלמות דמה ולהציבן במקומות אסטרטגיים כדי להרחיב את רמת ההרתעה. 
 3. בחירת מיקום המצלמות – לאחר שתוודאו שכל הכלים והרכיבים הנדרשים למצלמות אבטחה להתקנה עצמית נמצאים ברשותכם, כעת עליכם לבחור את מיקום התקנת מצלמות האטבחה. מקמו את המצלמות בצורה שיקלטו שטח רחב ככל היותר. אל תמקמו את המצלמות ישירות מול אור השמש כדי שהמצלמות לא יסונוורו. בנוסף, תרצו להיות בטוחים שהמצלמות ימצאו במיקום המוגן מפני תנאי מזג אוויר קיצוניים. 
 4. אסתטיקה – מצלמות אבטחה המותקנות בצורה לא אסתטית עלולות לפגוע בקו העיצובי של הנכס שברשותכם. אם אסתטיקה היא מאפיין שחשוב לכם, נסו לבחור במצלמות שישתלבו עם העיצוב הקיים. 

התקנת מצלמות אבטחה להתקנה עצמית

כעת לאחר שנערכתם בהתאם ווידאתם כי כל הציוד הנדרש נמצא ברשותכם, נפרט על תהליך התקנת מצלמות האבטחה

 1. הכנת החיווט – הכנת החיווט למצלמות אבטחה כוללת קידוח חורים והרצת חוטים בין הקירות, התקרה והרצפה. חדר אחד יצטרך להיות מיועד לניטור ובו ימצא ה-DVR, המסך וספק הכוח. תצטרכו לחבר את מכשיר ה-DVR לשאר המצלמות המפוזרות. לעיתים קרובות תהליך הכנת החיווט עלול להיות סבוך וקשה עבור התקנה עצמית. שלב זה בדרך כלל הוא הקשה ביותר ורבים מעדיפים לדלג עליו ולפנות למתקין מקצועי. מצלמות אבטחה להתקנה עצמית עלולות לדרוש מכם עבודת קידוח מאסיבית.
 2. הצבת מצלמות האבטחה – מצלמות האבטחה משתנות בין דגם אחד לאחר, לכן חשוב שתעקבו אחר הוראות היצרן. מצלמות צינור בדרך כלל לא דורשות עבודה רבה בתהליך ההתקנה. לעומת זאת, מצלמות כיפה דורשות חיתוך מעגל מושלם בתקרה בה הן יהיו מותקנות. מצלמות אבטחה להתקנה עצמית יכולות להיות קלות להצבה והתקנה בחלק מן המקרים, ובשאר המקרים עלולות לגרור אחריהן מבצע מסובך ביותר. שימו לב שאתם בטוחים איך להציב את המצלמה לפי ההוראות לפני שתתחילו לקדוח.
 3. חיבור כלל הרכיבים – לאחר שהכנתם את החיווט והצבתם את המצלמות האבטחה, כעת הגיע הזמן לחבר את המצלמות אל מכשיר ה-DVR. כדי לבצע זאת חברו את כבל ה-RC59 וכבל המתח לכניסות המתאימות של כל מצלמה. לאחר מכן חברו את הקצוות האחרים של כבל ה-RC59 לכניסות ה-DVR, וחברו את כבל המתח למחבר החשמל יחד עם ה-DVR. מצלמות אבטחה להתקנה עצמית דורשות עבודה טכנית וידע של מכשירים ספציפים. אם אינכם בעלי ידע טכני מעמיק בנושא, העזרו באיש מקצוע בעל ניסיון. חבל לחבר את המצלמות בצורה לא נכונה, להישאר ללא אבטחה וניטור של הנכס שברשותכם, ואף לגרום נזק למוצרים שרכשתם. 
 4. הגדרת מערכת – לאחר שביצעתם את כל הפעולות שציינו לעיל, התקינו את תוכנת המחשב של המצלמות ועקבו אחר הוראות ההפעלה ליצירת ההגדרות שיש להתקין בתוכנה. אחרי שתעשו זאת המחשב יוכל להקליט את החומר המוקלט מן המצלמות. 

טיפים להתקנה עצמית בטוחה

לאחר שסקרנו את תהליך ההערכות וההתקנה הטכנית, ניתן לכם מספר טיפים נוספים להתקנה עצמית בטוחה ונכונה, כדי שתהיו בטוחים כי המצלמות שלכם מותקנות בצורה נכונה ובטוחה:

 1. רכישה נכונה – רכשו את הציוד מחברות אמינות וותיקות שיוכלו לתת לכם תמיכה מקצועית במידת הצורך. 
 2. צפייה מרחוק – במידה ואתם מעוניינים לצפות בפלט של המצלמות מרחוק, עליכם ליצור קשר עם ספק האינטרנט שלכם ולהזמין כתובת IP קבועה. ודאו כי אתם עושים זאת בסוף ההתקנה. 
 3. השוואת מחירים – לפני שאתם ממהרים לרכוש מצלמות אבטחה להתקנה עצמית, בצעו סקר שוק כדי שתקבלו מחיר טוב ואמין עבור המוצרים שאתם רוכשים. 
 4. בטיחות – שמרו על הבטיחות שלכם בזמן ההתקנה והכנת החיווט. אם קדיחת חורים וההעברת כבלים בין קירות הוא לא הצד החזק שלכם, פנו לאיש מקצוע. 

לסיכום נדגיש שוב כי מצלמות אבטחה להתקנה עצמית דורשות תכנון קודם וידע טכני. אם אכן תחליטו על התקנה עצמית, וודאו שאתם מבצעים את כל הפעולות כראוי ושאתם שומרים על הבטיחות שלכם תוך כדי מעשה. 

גיליתם שהתקנה עצמית גדולה עליכם? אל תהססו, פנו לאיש מקצוע שיבצע את ההתקנה באופן נכון ובטוח.

שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאחורי אתר safety

אתר safety משתף פעולה עם מותגים וחברות בתחום אבטחת הבית על מנת לתת לכם את כל המידע הנחוץ לאבטחת הבית.

כתבות אחרונות

קבלו הצעת מחיר להתקנת מערכת אבטחה ביתית

צריכים עזרה לבחור?

קבלו הצעת מחיר מותאמת אישית לצרכים שלכם

הביטחון שלכם חשוב לנו

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם למערכת אבטחה לבית

הביטחון שלכם חשוב לנו ❤

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם למצלמות אבטחה לבית

מלאו את השאלון החכם שלנו וקבלו הצעת מחיר מדויקת לצרכים שלכם.

מצלמות אבטחה לעסק? לחץ כאן

צריכים עזרה? לחצו כאן