התקנת מצלמות אבטחה

לקבלת הצעת מחיר להתקנת מצלמות אבטחה

בסיטואציות רבות במהלך החיים אתם עשויים למצוא את עצמכם משתוקקים לקיומן של מצלמות אבטחה שיתעדו את מה שקורה בביתכם. לפעמים זה יקרה לאחר פריצה או השחתה, כשתצטערו שלא היו בידיכם הכלים לאתר את הפורץ ולשפר את סיכויי הלכידה שלו ותחליטו לבטח את עצמכם לקראת תקלות עתידיות.

לפעמים מדובר במצב בו עדיין לא קרה שום דבר אבל החלטתם להקדים תרופה למכה: לשמור על הבית לאחר שיפוץ או רכישת חפצים בעלי ערך גבוה (כספית או רגשית), להשגיח על הנעשה בבית כשאתם לא נמצאים בו וחוששים מתפקוד לקוי של מטפלים / מנקים, או אפילו כדי להשגיח על הכלב שלכם כשאתם לא בבית ולבדוק איפה הוא מחביא את כל הגרביים. שוק מצלמות האבטחה מלא בסוגי מצלמות שונים, שדרוגים ומתקינים, וקשה שלא לבזבז כסף במסע החיפוש אחר מצלמות האבטחה המתאימות לכם. בעזרת קצת תכנון מקדים ומחקר מחושב ניתן לצמצם את מרחב הטעות ולהגיע למסקנה ברורה ואפקטיבית בקניית מצלמות ביתיות.

 

מה חשוב לבדוק לפני התקנת מצלמות אבטחה

לפני שתרוצו לקנייה נמליץ לכם לשבת ולערוך רשימת ציפיות מדויקת, כדי שלא תגיעו למצב בו השקעתם כסף רב במערך משוכלל שפספס את המטרה המקורית שלו. הצרכים במקרה של אדם שרוצה הגנה מפני פריצה, לדוגמה, שונים מהצרכים של מי שמעוניין להשיג עדות לצורך תביעה משפטית.

קודם כל, מהי מטרת המצלמה?

אם יש צורך בהרתעת פורצים בלבד, ייתכן ואין צורך בהשקעה כספית ותסתפקו בהתקנת מצלמת דמה. אם המטרה היא להשגיח על חלק מהבית כדי לבדוק מה קורה בזמנים מסוימים כשאנשים מסוימים נמצאים בבית, אין צורך ברשת מצלמות נרחבת ותוכלו להסתפק במצלמה אחת פשוטה. אם המטרה היא להשגיח על הבית מכל כיוון כדי לדעת בוודאות מה קורה בכל פינה, כולל מצלמות אבטחה לחצר הבית, תצטרכו מערכת רחבה יותר של מצלמות עם מרכז שליטה שירכז את כל החומרים למערכת אחת.

האם יש צורך בשידור חי של הצילומים למכשיר שלכם? האם צריך לשמור את פס הצילום לאורך זמן למטרת סקירה עתידית?

לא כל המצלמות יתחברו למערכת שידור אלחוטי של החומרים, ולא כל המצלמות מכילות מספיק זיכרון על מנת לשמור את הצילומים לטווח הארוך. לפי ההעדפות שתגדירו יהיה קל יותר להתאים עבורכם מצלמה שתשרת את הצרכים שלכם במדויק.

האם תרצו שהמצלמה תישאר גלויה בשטח (שימושי לצרכי הרתעה) או שתרצו מצלמה נסתרת?

תהליך ההתקנה בכל אחד מהמקרים שונה, וגדלי המצלמות שונים.

האם המצלמה תצלם בחושך?

אם כן, תצטרכו לבחור במצלמה שתומכת באפשרות צילום אינפרא אדום.

מה חשוב לבדוק לפני קניית מצלמת אבטחה

 

מה כדי לקחת בחשבון לפני רכישת והתקנת המצלמות

איכות המצלמה

כאשר המצלמה מותקנת בבית לשם בקרה בלבד, אין צורך בצילומים כבדים באיכות HD – זה רק יסרבל את התהליך – אבל כנראה שתרצו מצלמה בעלת תוחלת חיים ארוכה כדי שלא תצטרכו להחליף אותה מדי שנה. כדי להקל על תהליך הבחירה, הגדירו את רמת איכות התמונה הרצויה מראש.

ראיית לילה

האם המצלמה אמורה לצלם במהלך הלילה או שהיא נועדה לשמירה על הבית בזמן שאתם לא נמצאים? בדקו האם במקום בו היא תוצב קיים מקור אור בלילה או שמדובר בחושך מוחלט. במקרה בו תצטרכו שהמצלמה תצלם בחושך בחרו במצלמת אינפרא אדום.

פונקציות זום וחדות

האם תרצו לכסות שטח רחב בעזרת מצלמה אחת? כמה חשוב לתפוס פרטים מדויקים בצילום? מה מרחק המצלמה מהאובייקטים המצולמים? ככל שתרצו מצלמה בעלת תמונה איכותית וזום משוכלל יותר, כך מחירה יעלה.

שליטה דרך הפלאפון

אל תשכחו שבסוף, ממשק הצפייה הוא החשוב ביותר עבורכם כי הוא יאפשר לכם לשלוט באבטחת הבית גם לאחר שהמתקין יסיים את העבודה. צפייה בצילומים בזמן אמת והרצה לאחור דרך הפלאפון הן אופציות

 

התקנת מצלמות אבטחה לבד או עם איש מקצוע?

איך עדיף להתקין את המצלמה כדי שההוצאה תשתלם ולא יקרה נזק? האופציות העומדות בפניכם הן התקנת המצלמה לבד או בעזרת איש מקצוע. מאחר וכל מקרה לגופו – לפעמים התקנה מצלמות אבטחה לבית מקצועית עדיפה ולפעמים תוכלו לעשות זאת לבד – בואו ננסה להבין מתי יש צורך במקצוען.

קודם כל, האם כבר הזמנתם מצלמה ואתם יודעים מה תצטרכו בהתקנה, או שבנוסף להתקנת מצלמות אבטחה לעסק אתם גם זקוקים לעזרה בהגדרת הצרכים והחלטה על סוג המצלמה? כשמדובר בשטח מורכב ובמערך של כמה מצלמות איש מקצוע יוכל לחסוך לכם התעסקות מיותרת ויעזור באפיון השטח.

התקנה עצמית

אם יצא לכם להתעסק עם מצלמת רכב ולהתקין אחת כזו בעצמכם, אתם בטח יודעים שכשמדובר במצלמת אבטחה פשוטה גם ההתקנה שלה נוחה וקלה. מצלמות אבטחה שיתאימו להתקנה עצמית הן המצלמות הפשוטות: אלו שנועדו לשמור על אזור מסוים ללא חיבור לרשת מצלמות אלחוטיות.

מצלמות אבטחה מהסוג הזה יתאימו בעיקר לתצפית על חדר יחיד בבית: כדי לשמור על חיית מחמד, לפקח על הנעשה בבית כשאתם לא שם או לשמור על חפץ יקר. הקשיבו להמלצות, שימו לב שהזמנתם יחד עם המצלמה גם את התוספים המשלימים שלה, חברו ותהנו!

התקנה מצלמות אבטחה מקצועית

איך תדעו שאתם זקוקים לאיש מקצוע להתקנה? אם תגלו שמצלמת דמה או מצלמה מקומית יחידה לא ממש יעזרו לכם, ותרצו מערך טיפה יותר מסובך. במקרה זה, נוספים עוד דרכים לתהליך: חיבור מספר מצלמות, בדיקת טווחי העדשות והסנכרון ביניהן, חיבור כל המצלמות לרשת אחת וחיבור המצלמה למכשיר הקלטה – דברים שדורשים רמה גבוה של הבנה טכנית ולכן איש מקצוע ייטיב להתעסק עם ההתקנה ולוודא שההתאמה בין המערכות תיעשה כמו שצריך.

במקרים אלו התקנה מקצועית עשויה לחסוך לכם הרבה כסף ותעזור לכם להגיע למצלמות האבטחה הנכונות. כדי לאשר שאיש המקצוע שבחרתם אמין, רצוי לבקש המלצות מראש, לבדוק שיצרני המצלמות מוכרים לכם, וכמובן – לקבל אחריות על ההתקנה.

התקנת מצלמות אבטחה לבד או עם איש מקצוע

 

שאלות ותשובות על התקנת מצלמות אבטחה

כמה עולות מצלמות אבטחה?

מחיר מצלמות אבטחה נע בין 150 ל- 800 ש"ח למצלמות בודדת בהתקנה עצמאית ובין 1500 ל- 8000 ש"ח להתקנת מקצועית של בעל מקצוע אשר כוללת את אפיון השטח בו יותקנו המצלמות, עבודת ההתקנה עצמה, תחזוקה ואחריות, כמובן שישנם פערים גדולים אם אתם מעוניינים להתקין בבית פרטי, לבניין משותף או לעסק.

התקנה לבד או עם בעל מקצוע? אם אתם מעוניינים במצלמת אבטחה בסיסית שתספק לכם פתרון בסיסי וזול לאבטחת הבית, להתקין מצלמות אלחוטיות זה קל מאוד! אך שימו לב שאם הצורך שלכם הוא לכמות גדולה של מצלמות אבטחה ואתם מעוניינים לכסות שטח גדול אנחנו ממליצים להתייעץ עם בעל מקצוע שיעזור לכם לאפיין את הצורך שלכם.

איך לבחור מתקין מקצועי ואמין?

לפני שאתם בוחרים מתקין מצלמות אבטחה כדאי שתבדקו כמה דברים: בקשו המלצות של לקוחות, בררו כמה ניסיון יש לבעל המקצוע והאם הוא ביצע עבודות דומות בעבר, בדקו את עניין האחריות והתחזוקה וכמובן בררו את המחיר הסופי ובקשו הצעת מחיר כתובה כך שלא יצוצו לכם "הפתעות" נוספות בהמשך.

מצלמות אבטחה ip או אנלוגיות?

למצלמות אבטחה ip יש יתרונות עצומים לעומת מצלמות אבטחה אנלוגיות. באיכות שידור, בתדירות התקלות ובאיכות הטכנולוגיה לכן אם בחרתם להתקין מצלמות קוויות נמליץ לכם לבחור במצלמות אבטחה ip.

 

לסיכום

אנחנו מספקים לכם מידע מלא ואובייקטיבי על כל תהליך התקנת מצלמות האבטחה החל מהרגע הראשון בו החלטתם שאתם מעוניינים לרכוש מצלמות אבטחה ועד שלב ההתקנה עם המלצות על בעלי מקצוע מומלצים ועוד המון מידע שיהיה לכם רלוונטי לכל התהליך.

אז מה היה לנו עד עכשיו

3.9/5 - (12 votes)
לקבלת הצעת מחיר להתקנת מצלמות אבטחה השאירו פרטים בטופס
לייעוץ חינם ובדיקת זמינות להתקנת מצלמות אבטחה השאירו פרטים ונחזור בהקדם

הביטחון שלכם חשוב לנו

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם למערכת אבטחה לבית