סט מערכת אזעקה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
כל מי שגר במדינת ישראל כבר מזמן יודע - אנחנו לוקחים את האבטחה כאן מאוד ברצינות. בודקים לנו את התיק ברגע שאנחנו נכנסים לקניון, בבתי הספר של הילדים תמיד נראה מאבטח עומד בשער, ולעיתים שנתנו נודדת ומוטרדת באמצע הלילה בגלל אזעקה טורדנית של אוטו היישר מתחת לבית. כמו כן, אנחנו גם מאוד קנאים לפרטיותנו ולמרחב הביתי שלנו. לכן לא מעט אנשים, שרוצים להבטיח את בטחונם ורכושם, יחליטו לרכוש סט מערכת אזעקה. סט מערכת אזעקה יעניק לנו שקט נפשי ואת היכולת להשאיר את הבית או המשרד בראש שקט ונטול דאגות. מערכת זו תבטיח כי אף גורם לא יפרוץ למרחב הפרטי שלנו, ולא ישאיר אחריו נזקים יקרים.
מערכת אזעקה ריסקו

תוכן עניינים

השאירו פרטים כאן וקבלו ייעוץ חינם

סוגי מערכות אזעקה

קיימים שני סוגים עיקריים של סט מערכת אזעקה בשוק כיום. 

סט מערכת אזעקה קווי – סט מערכת אזעקה קווי הוא המומלץ ביותר מבחינת תחזוקה ויציבות. מערכת זו אינה כוללת גלאים מופעלי סוללות, ואינה מופרעת מהפרעות קליטה אלחוטית. מדובר במערכת אמינה וחזקה המחזיקה מעמד לאורך זמן רב. שימו לב, התקנת סט מערכת אזעקה קווי דורשת תשתית מתאימה. קיימים מקומות בהם ההתקנה עלולה להיות מסורבלת וקשה לביצוע. 

סט מערכת אזעקה אלחוטי – סט מערכת אזעקה אלחוטית הוא הנוח ביותר מבחינת התקנה. לא תצטרכו לחצוב בקיר, להתקין תעלות חיווט וללכלך את הידיים כלל. מערכת זו אמנם דורשת תחזוק ועלולה לעיתים לחוות הפרעות קליטה, אך כיום עם התפתחות הטכנולוגיה, מערכות האזעקה האלחוטיות המתקדמות בשוק כמעט משתוות ביציבותן למערכות הקוויות.

סוג שלישי ומעט פחות נפוץ הוא סט מערכת אזעקה היברידי. סט זה משלב חיבור קווי במקומות בהם ההתקנה נוחה וקלה לביצוע, וגלאים אלחוטיים במקומות אליהם הגישה עלולה להיות קשה מסורבלת. סט מערכת אזעקה היברידי הוא פתרון מושלם לבעלי נכס המתפרש על פני שטח רב וכולל חללים אליהם הגישה אינה נוחה כמו מרתף או מקלט. 

היכן נמקם סט מערכת אזעקה?

אחרי שנבחר את סט מערכת האזעקה המתאים ביותר למרחב שבידינו, נרצה לדעת איזו הגנה נצטרך: האם נצטרך הגנה פנימית אך ורק לפנים הבית, או הגנה היקפית שתגן גם על פנים הבית וגם על הסביבה החיצונית, במידה ויש לנו חצר או גינה. הגנה היקפית תאפשר לנו לגלות את הגורם הזר עוד לפני שהתרחשה פריצה בביתנו, וכך למנוע נזק עתידי. זה כמובן יתרון משמעותי ביותר שמעלה את רמת הביטחון במידה רבה, אך עלול להוות גם חיסרון – בשל המחיר. גלאי חיצוני יקר במאות אחוזים ממחירו של גלאי פנימי, ומבחר הגלאים החיצוניים בשוק מצומצם יחסית. 

שני גלאי האזעקה הנפוצים ביותר הם גלאי נפח וגלאי וילון. שניהם קיימים גם בגרסה הפנימית וגם בגרסה החיצונית. גלאי נפח מזהה תנועה על ידי שינוי טמפרטורה, ולכן הוא אינו מאפשר תנועה חופשית בקרבת הגלאי, ויש לקחת זאת בחשבון במידה ויש לכם בעלי חיים בבית העלולים לגרום לגלאי לפעול. גלאי וילון ממוקם בדרך כלל על חלון בצידו הפנימי או החיצוני, ומזהה חדירה על פי שינוי טמפרטורה. גלאי וילון פנימי מתריע רק כאשר הפורץ נכנס אל שטח החלון, לעומת גלאי וילון חיצוני שמתריע עוד בניסיון החדירה.

טיפים חשובים להרכבת סט מערכת אזעקה

לאחר שבחרנו את סט מערכת האזעקה המתאים לנו, יש לקחת שני דברים חשובים בחשבון:

  • בראש ובראשונה, פנו אך ורק לבעל מקצוע בעל ניסיון בתחום. התקנת סט מערכת אזעקה המבוצעת ע"י מתקינים חסרי ניסיון עלולה להיות כלל לא אפקטיבית. אחרי הכל מדובר פה בפרטיות ובמרחב האישי שלכם.

  • לאחר התייעצות עם איש מקצוע, ודאו כי הגלאים פרושים על פני כל השטח עליו תרצו להגן. פרשו את הגלאים בצורה האחידה ביותר. גלאים רבים המקובצים יחדיו עלולים להיות מנוטרלים בבת אחת ולהשאיר את כל האזור חשוף.

  • בחרו את ההגנה המתאימה לכם – האם מדובר בהגנה היקפית הכוללת גלאים פנימיים וחיצוניים, או האם מספר גלאים פנימיים יעשו את העבודה?

רכישת סט מערכת אזעקה היא החלטה חשובה מאוד בין אם בידכם בית פרטי קטן או קומפלקס משרדי גדול בעל רכוש רב. אתם רוצים להיות בטוחים שהרכוש הפרטי שקניתם והשקעתם בו כסף, יהיה בטוח מפני כל גורם זר העלול לפגע. סט מערכת אזעקה איכותי, שיותקן על ידי מתקין בעל ניסיון, יאפשר לכם לישון טוב בלילה מבלי לחשוש מפורץ לילי מסוכן, או לעזוב את המשרד בידיעה שכל מה שהשארתם על השולחן, יהיה בדיוק באותו המקום למחרת. 

דרגו את הכתבה
שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
דרגו את הכתבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מאחורי אתר safety

אתר safety משתף פעולה עם מותגים וחברות בתחום אבטחת הבית על מנת לתת לכם את כל המידע הנחוץ לאבטחת הבית.

כתבות אחרונות

קבלו הצעת מחיר להתקנת מערכת אבטחה ביתית

צריכים עזרה לבחור?

קבלו הצעת מחיר מותאמת אישית לצרכים שלכם

הביטחון שלכם חשוב לנו

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם למערכת אבטחה לבית

מלאו את השאלון החכם שלנו וקבלו הצעת מחיר מדויקת לצרכים שלכם.

מצלמות אבטחה לעסק? לחץ כאן

צריכים עזרה? לחצו כאן