כדאי שתדעו: מה סט מצלמות אבטחה צריך להכיל?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
אחרי שהחלטתם שאתם רוצים להגן על הבית או על העסק שלכם בעזרת מצלמות אבטחה, מתחילה ההתעסקות האמיתית: תצטרכו לאפיין את צרכי המקום, להבין כמה מצלמות אתם צריכים ואיפה תרצו להציב אותן, למצוא בעל מקצוע אמין להתקנת מצלמות אבטחה ולבדוק שהעבודה בוצעה כמו שצריך ושהמצלמות ניצבות על מקומן ועושות עבודה מעולה. לא בטוחים מאיפה להתחיל? כדי להקל על התהליך הכנו לכם מדריך מפורט שיציג לכם את כל מה שסט מצלמות אבטחה צריך להכיל.
התקנת מצלמות אבטחה

תוכן עניינים

השאירו פרטים כאן וקבלו ייעוץ חינם

הרכיבים שנכללים בהתקנת סט מצלמות אבטחה משתנים מסט לסט, בהתאם לסוג מצלמות האבטחה, למיקום בו הן ניצבות, לאופן פעולתן ולצרכים שלכם. לפניכם הרשימה המלאה של רכיבים בסט מצלמות אבטחה, עם פירוט על תפקידו של כל רכיב ועל הנסיבות במסגרתן כדאי להשתמש בו:

המצלמות

הרכיב הכי חשוב בכל הסט, שבלעדיו שום דבר לא יפעל. ברוב המקרים נרצה להתקין סט מצלמות אבטחה שכולל יותר ממצלמה אחת, כך שתוכלו לתצפת במקביל על כמה מקומות: גם הכניסה לבית, גם החצר האחורית, גם הסלון וגם חדר העבודה. קיים מגוון ענק של מצלמות אבטחה בשוק, החל ממצלמות באיכות ירודה שעולות כמה עשרות שקלים ועד מצלמות איכותיות במיוחד שעולות מאות שקלים. באופן כללי אפשר לחלק את המצלמות לשני סוגים עיקריים:

 • מצלמות אבטחה קוויות: מצלמות שמחוברות אל מקור חשמל קווי ומעבירות את המידע דרך כבלי תקשורת. מדובר בסט מצלמות אבטחה אמין, בעל אורך חיים משמעותי, אך הוא דורש התקנת תשתית כבלים שמסרבלת את תהליך ההתקנה.

 • מצלמות אבטחה אלחוטיות: מצלמות שפועלות על כוח סוללה ומתקשרות דרך רשת אלחוטית. המצלמות האלו קלות מאוד להתקנה אך לרוב נחשבות לפחות אמינות מאחר והן תלויות באיכות הרשת ובסוללה שעלולה להיגמר באופן פתאומי.

מאפיינים נוספים שכדאי לשקול כשבוחרים מצלמות אבטחה: יכולת ראיית לילה, מצלמה בעלת כיסוי אנטי-ונדל (שמונע פגיעה הרסנית במצלמה) ובחירה במצלמות אבטחה חיצוניות אטומות למים.

מכשיר אחסון

הרכיב השני ואחד החשובים ביותר בסט מצלמות אבטחה: מערכת הקלטה (dvr,nvr), או שטח אחסון וירטואלי, אליו יועברו הצילומים שמצלמות האבטחה מקליטות כך שתוכלו לחזור אליהם לאחר זמן מה ולהשתמש בהם לצורך איסוף מידע ואפילו לעדות בבית משפט. ניתן לבחור בסט מצלמות אבטחה שלא כולל שטח אחסון, אך לא מומלץ – מאחר ובסט כזה תוכלו להשתמש רק לצפייה במה שקורה במבנה בזמן אמת, בלי לשמור מידע לצפייה מאוחרת.

קיימים כמה סוגי מכשירי אחסון למצלמות אבטחה:

 • מערכת DVR: מכשיר פיזי שמחובר אל מצלמות האבטחה בכבל נתונים תואם. המכשיר מבצע דחיסה של הנתונים ושומר עליהם על דיסק לצרכים עתידיים. 

 • מערכת NVR: מכשיר פיזי ששומר מידע ממצלמות IP (מצלמות שמחוברות בכבל רשת) ומציג אותו לאחר מכן לפי דרישה דרך מחשב מחובר או אפליקציה. 

 • אחסון בענן: אחסון וירטואלי – קונים שטח אחסון במנוי חודשי והנתונים עולים אליו דרך הרשת ונשמרים לפי כמות האחסון הזמינה. אחסון כזה מתאים למצלמות שמחוברות לרשת, אלחוטיות או IP, והוא נחשב בטוח יותר מאחר והפורצים לא יכולים להגיע אליו ולפגוע בו.

חיווט

לצד המצלמות ומכשיר האחסון, יש לדאוג לחיבורים מתאימים של המערכת – גם חיבור להעברת נתונים וגם חיבור לאספקת כוח חשמל להפעלת המערכת.

 • במערכת קווית: יש צורך בכבל לחיבור כבל מצלמה לחשמל ובכבל תקשורת לחיבור המצלמה למכשיר שימיר את הצילומים לדיסק. אופציה מומלצת היא להשתמש בכבלים שמשלבים את שני הדברים בבת אחת.

 • במערכת אלחוטית: אין צורך בכבלים, אך כדי שהמצלמות יוכלו להעביר נתונים לשטח האחסון הוירטואלי ולשדר אותם בזמן אמת יש צורך ברשת אלחוטית יציבה – כלומר, בדקו שיש במקום רשת וויי-פיי חזקה ומתפקדת ללא קפיצות.

במערכת עם חיווט חשמלי יש לכלול בסט מצלמות אבטחה גם ספק כח ומפצל מתח שימיר את הכח החשמלי אל מספר המצלמות הרצוי.

במערכת אלחוטית יש לדאוג לסוללות שייכללו בסט.

פיצ'רים נלווים

 • כשמתקינים סט מצלמות אבטחה כדאי להתקין גם אפליקציה תואמת, דרכה תוכלו להזיז את המצלמה, להתאים את ההגדרות שלה כרצונכם, לצפות בתכנים המצולמים מהנייד ולקבל התראות במידת הצורך. ודאו שהמתקין יסייע לכם עם איתור האפליקציה והתקנתה ולא יסתפק בהתקנת הסט בלבד.

 • אם אתם מתקינים מצלמות חוץ ואתם חוששים למצבן, כדאי להתקין מעליהן חיפוי להגנה מפני מזג האוויר.

 • אם המצלמות ניצבות בחושך מוחלט ייתכן וכדאי לשקול להתקין תאורה לצד המצלמה כדי להגיע לאיכות הקלטה מוצלחת.

 • שימו לב שמתקין המצלמות משאיר אצלכם חוברת הוראות למצלמות בה תוכלו להיעזר להפעלה נכונה של המצלמה.

 • יחד עם סט מצלמות אבטחה עליכם לקבל אחריות – גם על הציוד עצמו (אחריות של חברת המצלמות) וגם על ההתקנה (אחריות מאת מתקין המצלמות).

מקווים שהסקירה של מרכיבי סט המצלמות עזרה לכם להבין מי נגד מי ולמה חשוב לשים לב כשקונים סט מצלמות אבטחה – בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע ולאחר התקנת מצלמות האבטחה, לבקש הדגמה של המערכת כדי לוודא שהכל פועל חלק. יש לכם שאלה? אנחנו כאן לעזרתכם!

בהצלחה!

שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאחורי אתר safety

אתר safety משתף פעולה עם מותגים וחברות בתחום אבטחת הבית על מנת לתת לכם את כל המידע הנחוץ לאבטחת הבית.

כתבות אחרונות

קבלו הצעת מחיר להתקנת מערכת אבטחה ביתית

צריכים עזרה לבחור?

קבלו הצעת מחיר מותאמת אישית לצרכים שלכם

הביטחון שלכם חשוב לנו

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם למערכת אבטחה לבית

הביטחון שלכם חשוב לנו ❤

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם למצלמות אבטחה לבית

מלאו את השאלון החכם שלנו וקבלו הצעת מחיר מדויקת לצרכים שלכם.

מצלמות אבטחה לעסק? לחץ כאן

צריכים עזרה? לחצו כאן