איך להתקין אינטרקום ב-4 צעדים פשוטים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
אינטרקום הוא בין המכשירים היעילים ביותר לשמירה על בטיחות הבית. אינטרקום שסוגר את השער או הדלת החיצונית לבית שלכם מהווה עוד מחסום בדרך של פורצים או ונדליסטים, ומאפשר לכם לפקח מקרוב ובלי טרחה על מי שנכנס לבית.
איך להתקין אינטרקום

קיימים סוגי מכשירי אינטרקום רבים, ביניהם אינטרקום עם מסך, אינטרקום בשילוב קודן, אינטרקום קווי שדורש מתיחת תשתית או אינטרקום אלחוטי שפועל על בסיס חיבור לאינטרנט הביתי. כולם עשויים לשרת אתכם היטב – אבל אחרי שרכשתם מכשיר, איך מתקינים אותו?

לפני התקנת האינטרקום, ודאו שבידיכם כלי עבודה, ערכת האינטרקום המלאה וכבלים נדרשים (לרוב יש צורך לרכוש אותם בנפרד).

בואו נעקוב אחר ארבעת השלבים הפשוטים להתקנת אינטרקום ביתי:

 1. חיבור מנעול

  הרכיבו את המנעול על השער או הדלת. מדובר במנעול שמקושר בחיווט למערכת האינטרקום, ונפתח כאשר לוחצים על כפתור בפנים הבית. שני סוגי המנעולים הנפוצים הם מנעול מגנטי (שמקיים מעגל סגור וכאשר לוחצים על כפתור פתיחה המעגל מתנתק והדלת נפתחת) או מנעול חשמלי (מנעול שבלחיצת כפתור מקבל פקודה לפתיחה חשמלית אקטיבית).

 2. הברגת האינטרקום

  עכשיו הבריגו את תיבת האינטרקום החיצונית למקומה ליד השער או הדלת (ניתן לחצוב ריבוע מיוחד בקיר למראה "נקי" יותר), חברו אותה לחשמל (בעזרת שנאי כוח שיווסת את הזרם), ודאו שהחיבור למנעול מתקיים כהלכה, וחברו אל היחידה החיצונית כבל שנמתח לעבר ארון התקשורת הביתי. את הכבל רצוי להסתיר בחיפוי ייעודי או להכניס אותו לחציבה ברצפה ובקירות כדי לשמור עליו מחבלה. כאשר מדובר ביחידה אלחוטית, אין צורך לחווט כמובן – במקום זאת אתחלו את היחידה וחברו אותה לרשת הביתית עם כתובת IP.

 3. חיווט האינטרקום

  כעת מתחו את הכבלים מארון התקשורת לעבר האזור בו תרצו להתקין את היחידה הפנימית – לרוב מדובר באזור הפנימי שליד הדלת. במידה והאינטרקום אלחוטי, דלגו על כך. התקינו את היחידה הפנימית בתוך הבית וחווטו אותה בהתאם, או חברו אותה לרשת המקומית.

 4. הגדרות והפעלה

  כעת האינטרקום מוכן להפעלה! אבל קודם רצוי לדאוג לכך שלא תצטרכו לגשת לדלת – כלומר, לחבר אותו לאפליקציה שתותקן בטלפונים של בני הבית. לצורך כך יש לדאוג שיש למערכת חיבור לאינטרנט. כאשר מדובר באינטרקום אלחוטי החיבור מגיע מובנה, אך כאשר האינטרקום קווי תצטרכו להעביר עוד כבל מהמערכת – הפעם לראוטר הביתי. כעת תוכלו להוריד את אפליקציית האינטרקום של חברת האינטרקום ולבצע בדיקה כדי לוודא שהכל פועל כראוי ושאתם יכולים לבצע פתיחה דרך האפליקציה ודרך היחידה הפנימית.

במידה ואתם מתקשים בביצוע ההתקנה או מעוניינים באחריות עליה, שתבטח אתכם ממקרים של קלקול או שבר, נמליץ לבצע את התקנת האינטרקום עם איש מקצוע. שימו לב: אתם זכאים גם לאחריות על ההתקנה וגם לאחריות על יחידת האינטרקום עצמה, מטעם החברה שייצרה אותה.

בהצלחה!

צריכים עזרה מאיש מקצוע? השאירו פרטים כאן ומתקין אינטרקום מומלץ יחזור אליכם בהקדם:

שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאחורי אתר safety

אתר safety משתף פעולה עם מותגים וחברות בתחום אבטחת הבית על מנת לתת לכם את כל המידע הנחוץ לאבטחת הבית.

כתבות אחרונות

הירשמו לניוזלטר שלנו והישארו מעודכנים

צריכים עזרה לבחור?

קבלו הצעת מחיר מותאמת אישית לצרכים שלכם

הביטחון שלכם חשוב לנו

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם למערכת אבטחה לבית

מלאו את השאלון החכם שלנו וקבלו הצעת מחיר מדויקת לצרכים שלכם.

מצלמות אבטחה לעסק? לחץ כאן

צריכים עזרה? לחצו כאן