מה צריך לדעת לפני החלפת אינטרקום

לקבלת הצעת מחיר למה צריך לדעת לפני החלפת אינטרקום

לאחר תקופה של כמה שנים בה אורחים מגיעים אליכם הביתה, נכנסים ויוצאים, האינטרקום שמותקן אצלכם בבית עשוי להתחיל להתעייף, בעיקר אם הוא מותקן בבית מאז היום בו בנו אותו ומי יודע מתי בפעם האחרונה החליפו אותו.

החלפת אינטרקום לא רק תגרום לאינטרקום לתפקד טוב יותר, ולא רק תסייע לכם להיפטר מאינטרקום שהפסיק לעבוד ולקבל אינטרקום חדש ומתפקד – בהחלפת אינטרקום תהנו גם מההזדמנות להחליף את האינטרקום שלכם למודל חדש ושימושי יותר.

תוהים כמה אפשרויות משוכללות כבר עשויות להיות לאינטרקום, מכשיר די פשוט בסך הכל? ובכן, ייתכן שתופתעו: שוק מכשירי האינטרקום מחזיק באינספור דגמים מעניינים בעלי פיצ'רים די מגניבים.

רוצים לפתוח את הדלת שלכם דרך הפלאפון, גם כשאתם נמצאים מחוץ לבית? רוצים לאפשר לילדים להיכנס הביתה עם חיישן מיקום בלי שיצטרכו לזכור את הקוד או לצלצל ולחכות שיפתחו להם? מחפשים אינטרקום שכולל מצלמה? דגמי האינטרקום של העידן המודרני מכילים את כל האפשרויות האלו ועוד רבות.

השתכנעתם שהגיע הזמן להחליף את המכשיר המקרטע שלכם לאינטרקום חדש ומגניב? אלו הדברים שחשוב לשים אליהם לב בתהליך החלפת אינטרקום.

מה קורה בתהליך החלפת אינטרקום?

  • קודם כל ולפני הכל, מתקין האינטרקום יפרק את האינטרקום הישן מהדלת שלכם ויסיר את החיווט שלו בזהירות בשלב זה חשוב לבצע את הסרת האינטרקום הישן בעדינות מרבית כדי לא לפגוע בתשתית הקיימת, בחיבור לארון התקשורת, במנגנון הדלת או בכבלים שמתחברים למערכת.
  • כעת מתבצעת ההתקנה של פאנל האינטרקום החיצוני. במידה ומדובר בפאנל עם פיצ'רים מיוחדים, הם יחוברו גם הם: מערכת תקשורת קולית, מצלמה, מסך, לוח מקשים.
  • כעת מתקין האינטרקום יחווט את יחידת האינטרקום שהותקנה אל ארון התקשורת של הבית, ויתקין מתאם חשמל שיווסת את שימוש החשמל של המערכת. מאחר וכבר יש לכם תשתית אינטרקום קיימת, התהליך יהיה פשוט יותר מאשר התקנת אינטרקום מאפס וידרוש התאמת כבלים בלבד.
  • כעת המתקין יחבר את יחידת האינטרקום הפנימית אל הדלת ואל ארון התקשורת. גם ליחידה הפנימית יש פיצ'רים מעניינים יותר ופחות: מסך, חייגן, שפופרת, מצלמה, רמקול.
  • פעמים רבות נרצה להפוך את מערכת האינטרקום לחלק מיחידת תקשורת אחרת – חלק ממערכת הבית החכם, חלק ממערכת הטלפון הקווי או חלק מאפליקציה ייעודית שתותקן בטלפונים של בני הבית. במקרה כזה יבוצע כעת חיבור של הקווים במערכת אינטרקום לראוטר או לקו הטלפון עם כבלים מתאימים, ואינטגרציה ראשונית של המערכת עם האפליקציה הייעודית או עם מערכת הבית החכם.

על מה חשוב להקפיד בתהליך החלפת אינטרקום?

  • אמנם, מאחר וכבר מותאמת לכם תשתית אינטרקום בבית, אין צורך להתקין תשתית חדשה מאפס – אבל ייתכן והתשתית הקיימת דורשת התאמות כדי שתתחבר היטב למערכת החדשה. לכן יש לבדוק את מידת ההתאמה שלה מראש בעזרת בעל המקצוע, לפני שהוא נותן לכם הצעת מחיר.
  • מומלץ לבחור באינטרקום שמיוצר על ידי חברה ידועה מהארץ או מחו"ל, בעלת ביקורות טובות באתרי אינטרנט להשוואת מערכות שונות – ולא לבחור בחברה שמתקין האינטרקום המליץ לכם עליה בלי שיש לכם היכרות איתה כלל. יחד עם המערכת אתם צריכים לקבל אחריות של מספר שנים עליה.
  • יש להקפיד ולבחור מתקין אינטרקום שיתחייב ויעניק אחריות על הליך התקנת המערכת.

מחירי החלפת אינטרקום

מחירה של החלפת אינטרקום נמוך ממחירי התקנת אינטרקום ללא תשתית קודמת, אך עדיין עשוי לנוע בין טווח מחירים נרחב: כל תוספת לאינטרקום הבסיסי תרחיב את המחיר שתשלמו על החלפת אינטרקום.

המחיר להחלפת אינטרקום ישן לאינטרקום חדש עם שפופרת ינוע לרוב בין 800 ל-1500 ש"ח.

המחיר להחלפת אינטרקום ישן לאינטרקום חדש עם שפופרת וקודן ינוע לרוב בין 1200 ל-2000 ש"ח.

המחיר להחלפת אינטרקום ישן לאינטרקום חדש עם מצלמה וקודן ינוע לרוב בין 1500 ל-2500 ש"ח.

המחיר להחלפת אינטרקום ישן לאינטרקום חדש עם מנגנון זיהוי טביעת אצבע ינוע לרוב בין 2500 ל-3500 ש"ח. בהצלחה!

אז מה היה לנו עד עכשיו

דרגו את הכתבה
לקבלת הצעת מחיר למה צריך לדעת לפני החלפת אינטרקום השאירו פרטים בטופס
לייעוץ חינם ובדיקת זמינות למה צריך לדעת לפני החלפת אינטרקום השאירו פרטים ונחזור בהקדם

הביטחון שלכם חשוב לנו

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם למערכת אבטחה לבית