התקנת אינטרקום לשער כניסה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
אתם יודעים מה לא כדאי לעשות? לתכנן גינה מושקעת, להקיף אותה בגדר חזקה, מעוצבת וגבוהה, להקים שער כניסה יפה ונוח לפתיחה, ואז - להשאיר אותו פתוח בכל שעות היממה… שער כניסה נעול הוא עניין שחיוני לדאוג לו כשמתכננים את הבית ואת חצר הבית. שער הכניסה הוא החותם האחרון שסוגר את מעגל האבטחה שלכם ומבטיח לכם תחושת ביטחון. גנבים, משוטטים, מתרימים, חיות של השכנים וילדים סקרנים - כל מי שירצה להיכנס לשטח הבית שלכם יצטרך לבקש מכם רשות. כיצד מיישמים את הנעילה באופן מיטבי? בואו נלמד איך לבצע התקנת אינטרקום לשער כניסה כך שמערך האבטחה שלכם ישמור עליכם בלי אף נקודת תורפה.
מערכות אינטרקום לבית

תוכן עניינים

השאירו פרטים כאן וקבלו ייעוץ חינם

סוגי שערי כניסה לבית

שער כניסה לבית יכול להיות עשוי מעץ, מברזל או מאלומיניום. הבחירה צריכה להתאים לגדר הבית ברמת הבנייה וברמה האסתטית. עם זאת, ההמלצה של המומחים שלנו היא להתקין שער מברזל או מאלומיניום – פשוט כי הם חומרים שקשה יותר לפרוץ ולשבור. החדשות הטובות הן שבהתקנת אינטרקום לשער כניסה לא משנה מאיזה חומר הוא עשוי, כל עוד יש לו מסגרת חזקה ומנגנון עם לשונית שנסגרת בטכנולוגיה מגנטית או חשמלית. 

מערכת האינטרקום תוצמד לשער הכניסה כך שכל מי שמגיע לשער הבית ומנסה להיכנס יצטרך קודם כל לדבר איתכם. הלשונית החשמלית של השער סוגרת מעגל חשמלי ותאפשר לו להיפתח רק כאשר אתם לוחצים על כפתור הכניסה של האינטרקום מתוך הבית.

אז איזה אינטרקום בוחרים?

האינטרקום לשער שלכם יכול להיות אינטרקום פשוט ובסיסי או אינטרקום משוכלל שיעשה לכם חיים קלים – הכל תלוי ברמת ההשקעה שאתם רוצים להקדיש להתקנת אינטרקום לשער כניסה שמוביל לבית. 

אלו סוגי האינטרקומים הקיימים בשוק:

אינטרקום קולי: מערכת אינטרקום שמאפשרת תקשורת קולית משני הצדדים. המבקר בבית לוחץ על כפתור בשער הכניסה, בתוך הבית נשמע צלצול, אחד מדרי הבית עונה לצלצול דרך שפופרת ייעודית (אם רוצים להשקיע יותר ניתן לחבר את האינטרקום אל קו הטלפון הביתי כך שהוא יצלצל כשמישהו לוחץ על כפתור האינטרקום, במקום ששפופרת אחרת תצלצל), משוחח עם האדם שנמצא בחצר ומחליט אם לפתוח לו את שער הכניסה. 

קודן לאינטרקום: מערכת שכוללת לוח מספרים שמוצמד אל מנגנון פתיחת השער. הקודן נועד לאפשר לבני הבית להיכנס אליו בלי לצלצל באינטרקום – כל מי שיודע מהו הקוד המוגדר במערכת יוכל להקליד אותו בקודן האינטרקום ולהיכנס לבית. 

אינטרקום עם מצלמה: מערכת אינטרקום שלא כוללת רק זיהוי קולי אלא גם זיהוי ויזואלי. לצד מנגנון שער הכניסה מותקנת מצלמה קטנה שמכוונת אל האזור בו נמצאים פני האדם שמנסה להיכנס. כאשר נשמע צלצול של האינטרקום, האדם שנמצא בבית יכול ללכת אל פאנל הצפייה שמותקן אצלו ולראות דרך מסך מי האדם שמצלצל. לפעמים משלבים אינטרקום מצלמה עם אינטרקום שמע כדי להשיג גם יכולת שמיעה וגם יכולת ראייה. אינטרקום כזה הוא יקר יותר משום שיש צורך בהתקנת מצלמה, שגם דורשת יותר חשמל ותשתיות.

אינטרקום זיהוי אישי: התקנת אינטרקום שפועל כרגיל, אך כשמגיע הביתה אדם שאמור להיכנס אליו באופן רגיל (אחד מבני הבית או קרוב משפחה) הוא אינו צריך להכניס קוד אל הקודן אלא משתמש באמצעי זיהוי אחר לכניסה לחצר. אמצעי הזיהוי יכול להיות קורא טביעות אצבעות, קורא פנים או רשתית או כרטיס שפותח את שער הכניסה כשהוא קרוב אל מנגנון האינטרקום.

את כל סוגי האינטרקום האלו ניתן להתקין יחד עם מנגנון חיבור האינטרקום לרשת האינטרנט. אינטרקום רשת ניתן לחבר אל הטלפונים הניידים של בני הבית וכך לאפשר צפייה במבקרים בבית מרחוק ופתיחה של דלת הבית מרחוק. חיבור כזה דורש חיבור פיזי של תשתית האינטרקום אל הראוטר של הבית.

תהליך התקנת אינטרקום לשער כניסה:

  1. התקנת תיבת האינטרקום בשער הכניסה כך שהמנגנון יתחבר אל מנגנון פתיחת ונעילת השער. 
  2. חיבור רכיב האינטרקום החיצוני אל ארון התקשורת של הבית, תוך מתיחת קווי חשמל ותקשורת דרך חצר הבית.
  3. התקנת תיבת האינטרקום הפנימית (שפופרת, מסך, כפתור פתיחה) בתוך הבית, וחיבורה לארון התקשורת.
  4. אם רוצים אינטרקום שפועל דרך הטלפון הביתי יש להתקין חיבור לטלפון מתוך ארון התקשורת הביתי. במקרה כזה אין צורך להתקין תיבת אינטרקום פנימית.

אופציה נוספת היא להתקין אינטרקום אלחוטי – אינטרקום שפועל על סוללות ומחובר דרך האינטרנט, ללא חיבור פיזי. אופציה זו רלוונטית רק לבתים בהם קיימת תשתית אינטרנט חזקה, ארוכת טווח ויציבה – ורצוי להתקין במקרה כזה גיבוי לשער הכניסה (מפתח פיזי שפותח אותו במקרי חירום) כדי שלא תיתקעו מחוץ לבית במידה וחיבור האינטרנט הפסיק לעבוד.

רוצים להתקין אינטרקום? השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם:

שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאחורי אתר safety

אתר safety משתף פעולה עם מותגים וחברות בתחום אבטחת הבית על מנת לתת לכם את כל המידע הנחוץ לאבטחת הבית.

כתבות אחרונות

קבלו הצעת מחיר להתקנת מערכת אבטחה ביתית

צריכים עזרה לבחור?

קבלו הצעת מחיר מותאמת אישית לצרכים שלכם

הביטחון שלכם חשוב לנו

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם למערכת אבטחה לבית

מלאו את השאלון החכם שלנו וקבלו הצעת מחיר מדויקת לצרכים שלכם.

מצלמות אבטחה לעסק? לחץ כאן

צריכים עזרה? לחצו כאן