איך לבחור מערכת אזעקה ביתית?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
לא תמיד ארבעה קירות, תקרה ודלת מספיקים כדי להגן עליכם. גם אם הבית שלכם חמים ונעים, מעוצב ושימושי, אם אתם רוצים להרגיש הכי בבית שאפשר - חובה לקחת בחשבון עוד אלמנט חיוני: אבטחת הבית. בהתקנה מהירה של מערכת אזעקה תוכלו להשיג תחושת ביטחון אופטימלית, ולדעת שגם אם פורצים ימצאו את דרכם אל הבית שלכם, הם ימהרו לברוח משם ברגע שהצופרים יודיעו לכם ולעולם כולו שהם שם. אז איך לבחור מערכת אזעקה ביתית שימושית ואמינה, ומה לשקול בתהליך הבחירה וההתקנה? אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר בעניינים.
מערכת אזעקה לבית Simpli Safe

תוכן עניינים

השאירו פרטים כאן וקבלו ייעוץ חינם

מתלבטים? בואו נבין מהם היתרונות של מערכת אזעקה ביתית:

 • ברגע שמישהו שלא אמור להיות בבית שלכם מנסה להיכנס אליו אתם תקבלו התראה על כך. אם תהיו בבית – הצופר יסב את תשומת לבכם לבעיה, ואם תהיו מחוץ לבית – תקבלו התראה לנייד או שתוכלו לעשות מנוי לחברת אבטחה שתדאג להגיע למקום ולוודא שהכל תקין.
 • מדובר בהשקעה כספית סבירה שבתמורה תבטיח לכם שקט נפשי גדול.
 • פורצים רבים יעדיפו מראש לא להסתבך עם בתים שמכילים מערכת אזעקה, ולכן ברגע שיראו את הצופר ניצב במקום גבוה על קיר הבית, הם יעברו הלאה ואתם תינצלו מאסון.

אילו פרמטרים עליכם לקחת בחשבון בתכנון מערכת אזעקה ביתית?

היכן ניצבים הגלאים

גלאי מערכת אזעקה הם הרכיבים שמפוזרים במקומות שונים בבית, כך שברגע שהם מזהים הפרעה – שבירת שדה מגנטי, זיהוי חום, זיהוי תנועה ועוד – הם מתריעים לרכזת מערכת האזעקה והיא מפעילה אזעקה. את הגלאים האלו ניתן להציב בתוך הבית, על החלונות והדלתות, או מחוץ לבית, בחצר, על הכניסות ועל הקירות, כדי להתריע כשמישהו מסתובב בחצר ולא רק כשמישהו נכנס לבית עצמו. בשלב זה תצטרכו להחליט האם אתם רוצים להתקין גלאים בתוך הבית, בחצר או בשניהם – כשהקאטצ' היחיד הוא שגלאים חיצוניים עולים יותר כסף, מאחר והם צריכים לזהות תנועה באזור רגיש יותר, עם תנועות מזג האוויר ובעלי חיים שמשוטטים באזור. כדי להחליט, שאלו את עצמכם מתי חשוב לכם לדעת שפורץ נמצא באזור – האם חיוני לדעת שמישהו מתקרב לבית עוד לפני שייכנס אליו, או שתעדיפו ללכוד אותו בדיוק כשהוא נמצא בכניסה לבית?

סוג המערכת

שוק מערכות האזעקה מכיל מספר סוגי מערכות ביניהן ניתן לבחור מערכת אזעקה ביתית שתתאים לצרכים שלכם:

 • מערכת אזעקה קווית: מערכת שמופעלת תוך חיבור למקור חשמל באופן קווי, ומעבירה את המידע לרכזת המערכת בשימוש בקווי נתונים פיזיים. מערכת כזו היא אמינה יותר, ולרוב זולה יותר, ממערכת אחרת – אבל היא דורשת עבודות תשתית מורכבות יותר להסלקת קווי המערכת בקירות, או שהכבלים יישארו חשופים ויפגעו בעיצוב הבית.
 • מערכת אזעקה אלחוטית: מערכת אזעקה שרכיביה פועלים על סוללות ומתקשרים ביניהם דרך רשת הוויי-פיי הביתית. היתרונות שלה הם התקנה קלה ומראה נאה יותר, אבל עם זאת, היא גם פחות אמינה בשל התלות ברשת חיצונית ובסוללות. ניתן כיום להשיג מערכות אזעקה אלחוטיות אמינות למדי, אבל הן גם יעלו יותר.
 • מערכת אזעקה היברידית: מערכת אזעקה שמשלבת בין שני הסוגים הקודמים – בסיס המערכת מותקן באופן קווי, ואזורים שונים של הבית מורחבים באופן אלחוטי כשהרכיבים משדרים על פני הרשת. מדובר בפתרון ביניים מומלץ למדי שמתאים לבתים רבים שרוצים לשמור על מראה מערכת נקי ומינימליסטי אך בו בזמן מעוניינים לשמור על ליבת מערכת חזקה ואמינה.

מה כוללת מערכת אזעקה ביתית?

 • רכזת: ה"מוח" של מערכת האזעקה. הרכזת אחראית על הפעלת הרכיבים השונים ועל התקשורת ביניהם, כולל ביצוע קריאה למוקד חיצוני במידת הצורך והתראה לנייד של בעלי הבית.
 • גלאים: מבחר גלאים שונים שמפוזרים ברחבי הבית ויתריעו במידה ויזהו תנועה. 
 • לוח מקשים: הלוח דרכו מנטרלים את פעילות מערכת האזעקה כשאנשים נמצאים בתנועה בבית, ודרכו מעבירים את המערכת למצבי פעולה שונים.
 • צופרים: ניתן להתקין למערכת האזעקה צופר חיצוני, שישמיע קול מחוץ לבית בזמן שמתגלה תנועה חשודה. בנוסף, ניתן להתקין לה צופר פנימי, שישמיע קול בתוך הבית, ירתיע את הפורצים שמסתובבים בבית ויגרום להם להילחץ ולסגת. תוכלו להתקין את שני סוגי הצופרים, רק אחד מהם או אף אחד מהם – במידה ותעדיפו לקבל התראה אינפורמטיבית בלבד ללא קול נלווה. 
 • כרטיסי הרחבה לרכזת המערכת: אמצעי הרחבה שמאפשר להוסיף עוד גלאים ואזורים לבית.
 • כרטיס רשת: במידה ותרצו לחבר את המערכת לתקשורת לנייד, או לחבר מערכת קווית לרשת הבית החכם, תצטרכו לכלול במערכת כרטיס רשת.
 • סוללות או כבלים: סוללות שיספקו כוח לחלקי המערכת האלחוטית, או כבלי חשמל ותקשורת שיחברו בין חלקי המערכת הקווית.
 • גלאי בטיחות: בנוסף לגלאי האזעקה הרגילים, שמאתרים תנועה בבית, תוכלו לצרף למערכת האזעקה גם גלאים מסוגים נוספים שירחיבו את המערכת לבית חכם ויסייעו לכם לזהות מפגעים מראש. תוכלו להתקין גלאי עשן שמתחבר למערכת האזעקה, גלאי דליפת גז, גלאי רטיבות לזיהוי דליפות בצנרת, גלאי טמפרטורה ועוד.

שימו לב:

במידה ויש לכם חיית מחמד שמסתובבת בבית באופן קבוע, תצטרכו לקחת זאת בחשבון בבחירת מערכת אזעקה ביתית – כיוון שגלאים רבים עלולים לזהות את תנועת החיה בתור תנועה חשודה. במקרה כזה, כדאי לבחור בגלאים שיודעים להבדיל בין אנשים לחיות מחמד – לרוב אלו גלאים שפועלים בשיטת שליחת קרני לייזר למקומות שונים בו זמנית, ומתריעים על פעילות חשודה רק אם שני הקווים נחתכים.

בהתקנת מערכת אזעקה ביתית כדאי מאוד להיעזר במתקין מערכות אזעקה מומלץ ומנוסה, שכבר התקין מערכת או שתיים בחייו ויידע על אילו רכיבים להמליץ לכם. נמליץ לכם לבחור מערכת אזעקה של חברה מוכרת בשוק ולא להסתפק ברכיבים של חברות סיניות פחות מוכרות – הן אולי יחסכו לכם ולמתקין כסף, אבל התוצאה לרוב מבצעת עבודה לא אמינה ותשרוד לתקופה קצרה בלבד.

בהצלחה בבחירת מערכת אזעקה ביתית, ואל תשכחו – תכנון מראש והגדרה ברורה של צרכי הבית שלכם יוכלו לעשות הבדל גדול ולסייע לכם להתקין מערכת שתישאר חזקה ואמינה לאורך שנים רבות.

דרגו את הכתבה
שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
דרגו את הכתבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מאחורי אתר safety

אתר safety משתף פעולה עם מותגים וחברות בתחום אבטחת הבית על מנת לתת לכם את כל המידע הנחוץ לאבטחת הבית.

כתבות אחרונות

קבלו הצעת מחיר להתקנת מערכת אבטחה ביתית

צריכים עזרה לבחור?

קבלו הצעת מחיר מותאמת אישית לצרכים שלכם

הביטחון שלכם חשוב לנו

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם למערכת אבטחה לבית

מלאו את השאלון החכם שלנו וקבלו הצעת מחיר מדויקת לצרכים שלכם.

מצלמות אבטחה לעסק? לחץ כאן

צריכים עזרה? לחצו כאן