איך חברה שהתקינה לכם מצלמות אבטחה עשויה לרגל אחריכם?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
התקנתם מערכת מצלמות אבטחה ברחבי הבית ואתם שמחים מהאפשרות לצפות בכל דבר שקורה ברחבי הבית דרך הטלפון כשאתם לא שם? יכול להיות שאתם לא היחידים שצופים במצלמות שלכם!
מצלמות אבטחה

רגע, מה?!

זה אמנם לא מקרה שכיח, אבל מסתבר שבקרב חברת מצלמות אבטחה אמריקאית התעוררה סערה לאחר שכמה מלקוחות החברה גילו שאת צילומי האבטחה שלהם גם עובדי חברת המצלמות עלולים לראות: הם משתמשים במדגם של הצילומים דרך האפליקציה, כדי לבדוק עניינים טכניים ולשפר את השירות.

הסיטואציה הזו מעוררת מחלוקת מכמה בחינות: מצד אחד, הלקוחות עצמם חשים מרומים מאחר והם לא ציפו שמישהו חוץ מהם עצמם יתצפת על הבית שלהם. מצד שני, החברה אומרת כי מדובר רק בצרכים טכניים פשוטים, ללא כל אינטרס נוסף, ומבטיחה שהתצפיות לא יועברו לשום מקום ולא יימשכו לאורך זמן.

בנוסף, אמנם מדובר במעקב – אבל להפתעתם של הלקוחות, הם כנראה הסכימו לכך בלי לשים לב:

איך החברות עושות את זה בלי להסתבך?

ובכן… מכירים את השלב הזה, בהרשמה לאתר כלשהו או בהתקנת אפליקציה, כשאתם אמורים לקרוא מסמך ארוך של תנאים משפטיים, ולסמן וי בהצהרה על כך שהבנתם את תנאי השימוש? פה טמונה הסכנה: הרי כמעט אף אחד לא טורח לקרוא ולהבין את התנאים במלואם, החברות יודעות את זה, והתוצאה היא שניתן להכניס בהם תנאים בעייתיים, שלפעמים יכללו אישורי הקלטה וצפייה בנתונים מדגמיים מהמצלמות בלי שאתם תדעו על כך.

במקרה שתיארנו, המשתמשים הסכימו לתנאי השימוש, ולא היו מודעים לכך שמדובר בסיטואציה שתיראה להם בעייתית בהמשך.

אבל אם החברה משתמשת בצילומים לצרכי למידה בלבד, מה הבעיה?

שאלה מצוינת, ללא תשובה ברורה. 

ברוב המקרים, כנראה שבאמת אין בעיה: עובדי החברה בוחנים צילום אקראי, מבצעים שיפורי תוכנה ומוחקים את התוכן, ושום נזק לא נגרם. אבל מה אם החברות ינצלו את כוחן לרעה? מה אם המידע ייפול לידיים לא אמינות או שהתוכנה תיפרץ? מה אם האלגוריתם יתחיל לדרוש מאיתנו יותר ויותר מידע פרטי, שישמש את החברות ללמידת הרגלי הלקוחות? נשמע מוגזם, אבל כבר היו דברים מעולם… 

התשובה, לפחות מבחינתנו, היא שאין צורך להילחץ, אבל יש צורך לשמור על שכל ישר בכל תהליך התקנת המצלמות. אל תיתנו לחשדות למנוע מכם להתקין מצלמות – הסיכוי שירגלו אחריכם קטן משמעותית מהסיכוי שתצטרכו להשתמש במצלמות – אבל הקפידו על כללי בטיחות: כשאתם בוחרים חברה להתקנת מצלמות אבטחה בביתכם הקפידו לבחור בחברה מוכרת, בעלת אחריות, ובחרו במתקין שאתם סומכים עליו, וכשאתם מתקינים את אפליקציית הצפייה, שימו לב אילו הרשאות אתם מעניקים לחברה. 

הישארו בטוחים!

שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאחורי אתר safety

אתר safety משתף פעולה עם מותגים וחברות בתחום אבטחת הבית על מנת לתת לכם את כל המידע הנחוץ לאבטחת הבית.

כתבות אחרונות

הירשמו לניוזלטר שלנו והישארו מעודכנים

צריכים עזרה לבחור?

קבלו הצעת מחיר מותאמת אישית לצרכים שלכם

הביטחון שלכם חשוב לנו

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם למערכת אבטחה לבית

הביטחון שלכם חשוב לנו ❤

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם למצלמות אבטחה לבית

מלאו את השאלון החכם שלנו וקבלו הצעת מחיר מדויקת לצרכים שלכם.

מצלמות אבטחה לעסק? לחץ כאן

צריכים עזרה? לחצו כאן